Anasayfa » Elon Musk Etkisiyle Bu Meme Coin Uçtu: Yüzde 1.000’i Aştı!
Kripto Para

Elon Musk Etkisiyle Bu Meme Coin Uçtu: Yüzde 1.000’i Aştı!

dogecoin-shiba-elon-musk-1

En ünlü meme temalı coin Dogecoin’den sonra ortaya çıkan diğer mees coin’ler, bu yıl piyasayı basmış durumda. Bazıları yeterince iyi bir şekilde tepki alırken bazıları umulan fırlamayı henüz yapmış değil. Yatırımcılar, bu memeslere yatırım yapacakları zaman her zaman “Dogefather” olarak adlandırdıkları Elon Musk’a bakıyorlar.

Elon Musk’ın tweet’i, meme coin projesinin fiyatını yükseltti

Bu çok da alıştığımız bir durum oldu. Musk’ın tweetleri Dogecoin’i etkilerken, diğerleri de milyarderin tweet’lerinden etkilendi. Shiba Inu, adını ünlü Dogecoin köpeğinden almıştır. Musk’ın “Shiba Inu ırkına mensup bir köpek almakla” ilgili tweetleri ile bir patlama yaşadı. Hatta bir günde yüzde 1.500’e varan bir büyüme yaşadı. Şimdi, diğer köpek temalı paralar da aynı trendi takip ediyor ve piyasayı ele geçiriyorlar.

Elon Musk'un Dogecoin Aşkının Gerçek Nedeni Bu!

Elon Musk, evcil hayvan Shiba Inu’yu almakla ilgili birkaç kez tweet paylaşmıştı. Musk, Floki adını vereceğini söylediği evcil hayvanın adını uzun zaman önce gündeme getirmişti. Bunun ardından, Floki Inu ve Shiba Floki adlı yeni köpekli coin’lerin piyasaya hızlıca girdiği gördük. Musk’ın yeni evcil hayvanı Shiba Inu’nun eve geldiğine dair tweet’lerinin ardından kripto para fiyatı yükseldi.

Musk, Floki’yi evinde karşıladı

Musk, uyuyan ve Shiba Inu ırkına mensup bir köpeğin fotoğrafını yalnızca “Floki geldi” ifadeleriyle tweetledi. Tweet 200.000’den fazla beğeni aldı.

Musk’ın tweet’inden sonra köpek temalı coinlere gösterilen yeni ilgi, token’a rutininden çıkmak için gereken momentumu verdi.

Elon Musk’ın köpeğinin adını taşıyan Floki Inu da fiyatında önemli bir yükseliş oldu. Coin, Musk’ın tweet’inin ardından fiyatında yüzde 100’ün üzerinde bir patlama yaşadı. Bu, aşağı doğru toplama yapmadan önce altcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıdı.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!