Anasayfa » Elon Musk Gündem Olmaya Devam Ediyor!!
Finans Kripto Para

Elon Musk Gündem Olmaya Devam Ediyor!!

elon-musk-hissleri-satiyor-10-u-anket

Tesla CEO’su, şirketin yüzde 10’luk hissesini satıp satmama konusunu Twitter’a taşıdı.

Musk’un hazırladığı ankette “Son zamanlarda vergiden kaçınmanın bir yolu olarak gerçekleşmemiş kazançlardan çok şey yapıldı, bu yüzden Tesla hissemin %10’unu satmayı öneriyorum.” ve takipçileriyle fikir alışverişi yapmak istedi.

ABD hükumetinin koyduğu vergilerden dolayı bunu yapan Musk, anket sonucunu kesinlikle uygulayacağına söz verdi.

Anket çok kısa bir sürede çok büyük bir etkileşim aldı. Takipçiler ağırlıklı olarak hisselerinin satması gerektiğini düşündüğünü belirtti.

Söz Sahipleri Ne Söyledi?

Başta MicroSrategy CEO’su Michael Saylor ve Anthony Pompliano (Pomp) ve çok sayıda ünlü analist ankete yorumladı..

Anthony Pompliano, tweeti:

“20 bin dolarda fazla hisse senedi satarsanız devlet yapacağınız vergi ödemesiyle birkaç dakika boyunca kendilerini finanse edebilecektir ve bu durumu bütçeyi dengelemişsiniz gibi kutlayacaklardır.”

Michael Saylor ise, tweet:

“Hedefiniz hisse satışını çeşitlendirmek ise dikkate alınması gereken alternatif bir strateji olur. Bu da Tesla’nın bilançosunu bir Bitcoin Standardına dönüştürmek ve 25 milyar dolarlık BTC satın almak anlamına gelir. Bu ise vergi açısından tüm yatırımcılar için çeşitlendirme, enflasyon koruması ve daha fazla avantaj sağlayacaktır.”

Asıl merak konusu hisselerin %10 u satılırsa Elon Musk bu parayla ne yapıcak? Bir çok insan ve bizim umudumuzda bu parayla bitcoine yatırım yapması olur.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!