Anasayfa » En karlı “Bitcoin satın al” sinyali geliyor!
Finans Kripto Para

En karlı “Bitcoin satın al” sinyali geliyor!

bitcoin-satin-al-sinyali

Tarihsel olarak, en güvenilir en karlı sinyaller veren bir indikatörün yaratıcısı konuştu! Bir kez daha “Bitcoin satın al” sinyali geliyor!

Kripto uzmanı, tarihi Bitcoin satın al sinyaline işaret ediyor!

Bitcoin fiyatı, yaklaşık 28.888$’lık bir dip seviyesinden etkileyici bir artış kaydetti. Yine de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için uzunca bir yol kat etmesi gerekiyor.

Ancak tarihsel olarak, en güvenilir sinyaller veren bir indikatörün yaratıcısı olan Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards’a göre, birkaç gün sonra meşhur Bitcoin satın al sinyali olabilir.

Son birkaç ay içinde, Bitcoin en büyük boğa piyasası çöküşlerinden birini yaşadı. Bu dramatik çöküş, kısmen Çinli madenciler ve enerji kaynaklarına ilişkin piyasaya yayılan FUD (Fear – korku, Uncertainty – belirsizlik ve Doubt – şüphe) kaynaklıydı.

Şimdi ise aracın yaratıcısı Charles Edwards, önümüzdeki hafta bir satın alma sinyali bekliyor.

“En karlı Bitcoin satın al sinyali geliyor! 

Peki bu ne anlama geliyor? 

Bu sinyal Bitcoin’in şimdiye kadar gerçekleşen devasa parabolik rallilerinden önce ortaya çıkan bir gösterge olarak biliniyor.

Bu gösterge, daha önce yalnızca 2 kez satın al sinyali verdi. Ve o dönemlerde Bitcoin, ortalama %5.000’in üzerinde artış kaydetti.

BTC fiyatı 45.000 doların altında konsolide olurken; şimdi Hash Ribbons, bir kez daha “Bitcoin satın al” sinyali veriyor.

İki büyük sinyalden ilki Bitcoin’i 20 dolardan 1.200 dolara çıkardı ve ikincisi ise 500 dolardan 20.000 dolara gönderdi. 

Ya bu sefer?

Hash ribbons, Bitcoin’in hash gücü oranını ölçü olarak alır ve yatırımcılara fiyatın ne zaman yükselişe geçeceğini söyler.

Teoride, madenciler büyük bir fiyat düzeltmesi gibi olaylar sonucunda pes ettiklerinde hash oranı düşer. Ancak hash gücü, Bitcoin’in otomatik zorluk güncellemeleri sayesinde yeniden yükselir. Hash Ribbons, madencilerin maliyetleri karşılamakta zorlandığı dönemlerin, pozisyon almak için en uygun zaman olduğunu gösteriyor.

Edwards’ın Hash Ribbons hakkındaki bir yazısına göre; “Bitcoin’in Hash gücünün, sadece 1 ve 2 aylık basit hareketli ortalaması, piyasa diplerini, madenci kapitülasyonunu ve daha da önemlisi Bitcoin satın almak için harika zamanları tanımlamak için kullanılabililir.“

Hash Ribbons göstergesi, şu anda Bitcoin piyasasına girmesi için sinyal vermeye hazırlanıyor olabilir. Edwards’ın da dediği gibi gelecek hafta bu sinyal gelirse; bu, yeni ve büyük bir yükseliş eğiliminin başlangıcı olacaktır.

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!