Anasayfa » Ethereum Katilleri Ölüyor Mu?
Kripto Para

Ethereum Katilleri Ölüyor Mu?

ethereum-katilleri

“Ethereum killer” olarak atlandırılan NFT ve DeFi alıcılarının hızla artması bu platformların daha da piyasa yapmasını sağladı. Ancak artık Ethereum katilleri eskisi gibi değil. Bunun sebepleri nedir?

Solana Piyasa Performansı

NFT’lerin azalan popülaritesi ve merkezi olmayan finans ile alternatif zincirler, fiyatının bir kısmını yok ederek Ethereum ile aynı sapağa girdi. Tradingview piyasa verilerine göre, Solana‘nın boğa güreşi NFT endüstrisinin yükselişi ve düşüşüyle ​​neredeyse tamamen ilişkiliydi.

Solana’ya bir “Ethereum katili” olarak güvenenler için, kripto para “ağabeyinin” piyasa performansını yeniledi ve Kasım ayındaki ATH’den bu yana değerinin ortalama %30’unu kaybetti. Avax, CoinMarketCap’te ilk 10’a girdikten sonra %20 değer kaybetti. Başka bir alternatif Katman 1 ağı, küresel kripto para piyasası düzeltmesi sırasında değerini koruyamadı ve tıpkı Ethereum gibi, son iki ayda değerinin yaklaşık %20’sini kaybetti.

AVAX Pazar Performansı

Solana’nın aksine Avax, son üç günde %14 ile fiyatını yükseltti ilk toparlanma belirtilerini geç olmadan gösterdi. Diğer L1’lerle karşılaştırıldığında, Avax, Aralık ortasında %50’lik bir ralli ile piyasa satışları sırasında en iyi grafiklerden birini çizdi.

Ethereum Katillerine Ne oluyor?

Henüz bunu netleştirmek için erken ama NFT ve DeFi hareketliliğinin azalmasıyla yatırımcılardan gelen talebin de gevşediğini açıkça ortada. 2022 yılında son birkaç aylık sürece benzer şeyler aynı tablo devam ederse piyasa değerleri bu seviyelerin de altına inebilir.

Tüm bunlara ek olarak Ethereum (ETH) büyük bir dönüşüm yaşıyor. Bu yıl içinde ETH 2.0 geçişinin önemli ölçüde tamamlanması ve 2023 yarısına kadar tam PoS bir yapıya geçilmesi düşünüş. Ölçeklenebilirlik sorununu çözen bir Ethereum bugünden çok daha güçlü olacaktır. Elbette bu durum ETH ve katillerinin fiyatıda değiştiricek.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!