Anasayfa » Ethereum Kurucu Ortağı Düzenlemeler Hakkında Konuştu!
Kripto Para

Ethereum Kurucu Ortağı Düzenlemeler Hakkında Konuştu!

Ethereum-1-toplantisi-duzenlendi
Ethereum-1-toplantisi-duzenlendi
Ethereum kurucu ortağı Anthony Di Iorio kripto para düzenlemeleri hakkında konuştu. Devletlerin politikasını ele aldı! İşte detaylar!

Ethereum kurucu ortağı Anthony Di Iorio kripto para düzenlemeleri hakkında konuştu. Devletlerin politikasını ele aldı! İşte detaylar!

Düzenleyiciler ve Kripto Paraların Savaşı!

Düzenleyici mekanizmalar kripto paraların ve hatta kripto para borsalarının üzerine gidiyorlar. Bunun yanı sıra kısıtlamalar ile karşı karşıya kalan kripto paralar için yeteri kadar önlem alınmadığını düşünenler de mevut. Kripto paralar 10 seneden fazladır hayatımızda ancak tam anlamı ile yasal bir düzenlemenin bulunmadığı ortada.

Bunun sebebi alışılagelmiş finans sisteminden farklı olması diyebiliriz. Devletlerin düzenleyici mekanizmaları özellikle yaşadığımız boğa piyasasının ardından gözlerini kripto paralara çevirdiler. Bu dikkat çekici artışların ardından bazı bankalar kripto paralara karşı duruş sergiledi. Bunun dışında olumlu baka ülkeler olduğu gibi kısıtlayıcı politikalar uygulayan devletler de zaman zaman piyasayı olumsuz etkiledi.

Ethereum Kurucu Ortağı Düzenlemelerden Bahsetti!

Lider altcoin Ethereum’un kurucu ortağı Anthony Di Iorio yaptığı açıklamada düzenlemeler için “iki ucu keskin bir kılıç” ifadesini kullandı. Bunun sebebinin ise düzenlenmemesi halinde birçok yolsuzluğa alet olabilecek potansiyele sahip olmaları. Ancak düzenlemelerde ise yatırımcıların mağdur edildiği ve bu şekilde bir teknolojinin önüne geçildiği düşüncesi. Bu sebeple kripto paraların düzenlenmesinin yapılırken çok hassas bir yol izlenmesi gerektiği düşüncesinde. Birçok yatırımcıda aynı fikirde diyebiliriz. Bu fikre katılanlar arasında Binance CEO’su CZ ‘de var. Düzenlemelerin kripto paraların devletler tarafından tanınmasına sebep olunacağını bu sebeple gerekli olduğunu düşünüyorlar.

Kripto Paraları Anlayanlar Kârlı Çıkacak!

Eth kurucu ortağı Anthony Di Iorio açıklamalarında kripto parayı anlayan ülkelerin daha kârlı çıkacağını söyledi. Açıklamalarında “Ülkeden ülkeye farklı, ancak kripto paraları anlayan ve işlerin nereye gittiğini bilenler bundan daha iyi çıkacaklar. Bunu çözen ülkeler, ekonomilerini iyileştirecek, daha fazla iş bulacak.” ifadelerini kullandı. Bununla birlikte düzenleyicilerin kripto paraları kısıtlamaktan çok yatırımcıların mağdur olmaması için önlemler alması gerektiğine değindi. Bu sebeple düzenlemeler yapılırken kripto paraları kısıtlamaktan çok yasa dışı faaliyetlerin önüne geçilmesi konusunda uyardı.

Kaynak:Coinotag

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!