Anasayfa » Dogecoin (DOGE) Yorumları Ne Yönde ve Shiba Coin (SHIB) Neden Yükselmiyor?
Kripto Para

Dogecoin (DOGE) Yorumları Ne Yönde ve Shiba Coin (SHIB) Neden Yükselmiyor?

dogecoin-shiba-neden-yukseliyor
dogecoin-shiba-neden-yukseliyor
Dogecoin (DOGE) ve Shiba coin (SHIB) ile ilgili analistler yatırımcıları uyarmaya devam ediyor. Şaka coin’lerinde son durum ne?

Dogecoin (DOGE) ve Shiba coin (SHIB) ile ilgili analistler yatırımcıları uyarmaya devam ediyor. Şaka coin’lerinde son durum ne?

2021 yılında şaka coin’lerinin oldukça popüler olduklarını ifade etsek yanılmış olmayız. Başta Dogecoin (DOGE) olmak üzere Baby Shiba, Akita Inu ve Shiba Inu gibi coin’ler yaşadıkları fiyat artışları sebebiyle büyük ilgi gördüler. Ancak en başından beri uzman isimler bu yükselişlerin birer pump and dump’a yol açacağını dile getirmiş ve yatırımcıları uyarmıştı.

Dogecoin Yorumları

Dogecoin, 8 Mayıs’ta 0,7376 dolar ile rekor kırdıktan sonra düşüşe geçti. Geçtiğimiz günlerde fiyat 0,15 dolara kadar geriledikten sonra yeniden 0,20 dolarlık desteğin üzerine çıktı ve bu destek seviyesinin kaybedilmemesi için uğraşılıyor.

Bu noktada Dogecoin fiyatının daha yüksek seviyeleri görebilmesi için piyasadan büyük bir destek almasının şart olduğu düşünülüyor. Dogecoin’in önündeki ilk direncin 0,24 dolar olduğunu ifade eden analistler düşüş durumunda da 0,18 doların destek olabileceğini ifade ediyor.

Ancak pek çok uzman isim DOGE’de çok daha büyük düşüşlerin yaşanacağı ve 0,1 doların altın fiyatın yeniden düşebileceği konusunda da uyarılarda bulunuyor. Eğer DOGE popülerliğini kaybeder ve fiyat düşüşe geçerse Shiba Inu (SHIB) gibi kripto paralar da bu durumdan büyük oranda etkilenebilir.

Shiba Coin Fiyatı

Shiba Coin’in aslında Dogecoin fiyat hareketini yakından takip ettiği ifade edilebilir. Bu noktada Shiba Inu’nun bir Dogecoin klonu olduğu ve aslında fiyat takibinin çok da şaşırtıcı olmadığı ifade edilebilir.

Analistlere göre Shiba Inu heyecanı yavaş yavaş sönüyor ve bu sebeple de kripto para birimi artık beklenen performansı sergileyemiyor. Ancak eğer Dogecoin de yeni bir artış başlarsa bu durum SHIB’i de etkileyebilir. Yine de analistler hem SHIB sahiplerini hem Dogecoin yatırımcılarını temkinli olmaları konusunda uyarıyor.

Kaynak:cointurk

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!