Anasayfa » İşte bu ülkeler Bitcoin’i resmi para birimi yapacak!
Kripto Para

İşte bu ülkeler Bitcoin’i resmi para birimi yapacak!

bitcoin-tur
Bitcoin’i El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti resmi para birimi yaptı. Mali danışmanlık firması deVere Group CEO’su Nigel Green, yıl sonuna kadar en az iki ülkenin daha Bitcoin’i resmi para birimi haline getireceğini söyledi.

Geçen yıl Bitcoin tarihinde bir ilke imza atıldı ve Bitcoin ilk defa bir ülke tarafından resmi para birimi haline getirildi. Mimai 2021 Bitcoin konferansında El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’i yasal para haline getirecekleri söyledi ve yıl bitmeden yasal prosedür tamamlandı. O tarihten bu yana ülkenin her noktasında Bitcoin artık yaygın olarak kullanılıyor.

Son olarak da Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i yasal para birimi haline getirme kararı aldı ve yasal prosedür tamamlandı.

Green, yeni bir şirket bloğunda ocak ayında yaptığı en iki ülke tahmini yineledi ve 2022’de en az üç ülkenin BTC’yi resmi para yapacağını belirtti.

“Ocak ayında, en az üç ülkenin 2022’de dünyanın en büyük kripto para birimi yasal para ilan edeceğini tahmin etmiştim. Biri bunu zaten yaptı. Bitcoin’in yıl sonundan önce en az bir Afrika ve bir Orta veya Latin Amerika ülkesinde yasal para olarak kabul edilmesini bekliyorum.”

Green, Tanzanya’nın Afrika’da muhtemel en büyük aday olduğunu bu ülkenin 2021’de merkez bankasının kripto para birimlerini ele alacak bir başkanlık yönergesi hazırladığını söyledi. Green Latin Amerika için şu ifadeleri kullandı:

“Latin ve Orta Amerika’da, sıradaki potansiyel aday Paraguay veya Meksika olabilir. Ülkedeki Bitcoin ve kripto para birimlerinin ticaretini ve madenciliğini düzenlemek için Paraguay’da bir yasa tasarısı geçti. Aralık ayında Senato’dan geçen bu yasa, yaygın olarak Bitcoin’i yasal para yapmanın ilk adımı olarak kabul ediliyor. Meksika’da ise bir politikacı ülkenin El Salvador’u takip etmesi gerektiği konusunda açıklamalar yapıyor.”

BTC günlük hareket

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!