Anasayfa » Kripto Para Piyasası Son Durum
Kripto Para

Kripto Para Piyasası Son Durum

kripto-para-piyasası-son-durum
Kripto para birimlerinde düşüş yaşanmaya devam ediyor. Kripto para piyasası nerdeyse iki ay sonra 1 trilyon doların altına düştü.

İlk olarak 29 Ağustosta yaşanan büyük düşüş, global kripto para piyasasının 940 milyon dolar seviyelerine kadar geri çekilmeye sebep oldu. Nisan ayında 2 trilyon dolara ulaşan piyasa, bu hafta itibarıyla yarı yarıya zarar etmiş durumda. 

Ayrıca aynı dönem içerisinde tüm Bitcoin’lerin değeri 1.1 trilyon dolar iken, şu anda 380 milyar dolar civarında. Bitcoin fiyatının 19,8 bin dolar seviyesinde ilerliyor. Bütün borsalarda da benzer düşüşler var. Örneğin, Nasdaq yüzde 12, küresel petrol fiyatları ise yüzde 11 geriledi.

Geçen hafta ile karşılaştırırsak toplam kripto para kapitalizasyonu yüzde 6,9 civarında düştü. Küresel kripto para piyasası şu anda 1,19 trilyon dolar değerinde ve önümüzdeki haftaya 1 trilyon doların üstünde başlaması planlanıyor.

Bitcoin’in yeniden 20 bin dolar altına inmesinden sonra, Kripto Para Korku ve Açgözlülük Endeksi ise aşırı korku bölgesine girdi. İlk olarak 14 Ağustos’ta nötr bölgeye gelen ve yatırımcıları umutlandıran endeks, yeniden yatırımcıları tedirgin ediyor.

Ethereum ve Bitcoin son durum

Kripto para kapitalizasyonu başlıca Ethereum ve Bitcoin etkilendi. Bitcoin ve Ethereum yaklaşık yüzde 7-8 civarında geriledi. Bazı popüler altcoin’lerin değeri ise yüzde 13 civarında düşüş gerçekleşti.

Analistler, kripto paradaki belirsizliğin bir süre daha devam edeceğini söylüyorlar.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!