Anasayfa » Kripto para piyasasında deprem! Bitcoin dakikalar içinde çakıldı
Kripto Para

Kripto para piyasasında deprem! Bitcoin dakikalar içinde çakıldı

bitcoin-cakıldı-piyasada-sert-dusus-2

Dün kripto para piyasasında çok şiddetli bir deprem oldu. Temmuz ayından beri büyük ivme kazanan Bitcoin dakikalar içinde %17 düşerek 43 bin dolara düştü. Bu olaydan sonra altcoinlerde ciddi bir şekilde düşüş yaşadı. Düşüşten sonra yatay seviyede seyreden Bitcoin, gün kapanışını ise 46 bin 800 dolardan yaptı. Bitcoin 09:15 itibarıyla 45 bin dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Kripto para piyasasında yaşanan bu afet, sosyal medyayı da birbirine düşürdü. Bir kısım insan böyle bir düşüşün sebebini Biden’ın açıklamalarına bağlarken bir kısım yatırımcı ise boğa sezonunun başladığını düşüncesini savundu ve ortalık karıştı. Kripto para piyasasındaki düşüşün devam edip etmeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Piyasa yeniden yükselecekmi?

4 yılda bir gelen ayı piyasası beklentisi bu 2021 yılının bahar zamanlarında tekrar etmiş, Bitcoin $64.000 seviyelerinden $28.000’lere kadar gerilemişti. Temmuz ayında tabandan dönüş hareketine başlayan BTC’de $52.000’e kadar %90’a yaklaşan bir yükseliş olmuştu. Yılın son çeyreğinde bugün takip edilen sert satışlarla Bitcoin akşam saatlerinde $42.800 e kadar . BTC fiyatı akşam saatlerinde $46.000-$47.000 ardından yükselmeye birazcık başladı.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!