Anasayfa » Kripto para sektöründe günün öne çıkan gelişmeler!
Kripto Para

Kripto para sektöründe günün öne çıkan gelişmeler!

bitcoin-gelismeleri-haftalık1

Kripto para piyasalarının değeri, akşama doğru 2,67 trilyon dolar seviyesine geri çekilirken günlük hacmi 132 milyar dolar seviyelerinde sürmeye devam ediyor. 

Piyasalarında son durum

En değerli 10 kripto para arasında öne çıkan kriptolar, sabahleyin rekor kıran Ethereum ve günlük yüzde 10 değer yükselişine ulaşarak 235 dolara kadar yükselen Solana (SOL) oldu.

En büyük 100 kripto listesinde Arweave (AR) (%34,47), Maker (MKR) (%25,36) ve Telcoin (TEL) (%19,95) ile en fazla artış gören kripto paralar oldu. 66. SafeMoon (SAFE) ise ilk 100’de tek çift haneli kayıpı veren oldu (-%12,91).

Shiba balinası kaygı yaratıyor!, Kraken erteledi

Etherscan raporlarına göre adresinde 5,7 milyar dolar değerinde Shiba tokeni bulunan bir yatırımcının fonlarını yaklaşık %60’ını 4 ayrı anonim kripto para cüzdanına aktarması Shiba pazarında coşkuya sebep oldu.

Shiba Inu listelemesi için fırsat arayan kripto piyasası, Twitter üzerinden yaptığı son paylaşımda daha çok iş olduğunu Shiba listelemesinin henüz düşünme aşamasında olduğunu paylaştı.

JPMorgan Bitcoin tahiminini değiştirdi

JPMorgan, Bitcoin ‘in 146.000 dolar seviyesine ulaşabileceği tahminini tekrar gündeme getirdi. Banka, dijital altın olarak yorumladıktan sonra volatilitenin düşmesi ve kurumların portföylerinde altın tutmaktansa Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih etmesi durumunda BTC’nin 146.000 dolar seviyesini yakalayabileceğini düşünüyor.

Blockchain endüstrisi günlük 2 milyon aktif adresle yeni bir rekora gidiyor

Kripto paralara olan yoğun isteğin önemli bir göstergesi olan aktif adres sayısı, günlük 2 milyon artışa çıkarak rekor kırmış durumda.

Çin Merkez Bankası Çin halkının yüzde 10’unun dijital yuan cüzdanının bulunduklarını söylüyor.

Çin Merkez Bankası Dijital Para Birimi Araştırma Enstitüsü Başkanı Mu Changchun’un yaptığı açıklamaya göre e-CNY yatırımcıların son 4 ayda 6 kat artarak kullanıcı sayısının 140 milyona kadar çıktı.

Açıklamada ayrıca dijital yuan işlem hacminin 150 milyona ulaştığı söylenirken parasal değerinin 62 milyar yuana (9,7 milyar dolar) çıktığı belirtildi.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!