Anasayfa » Kripto Piyasasında Son Durum Ne? İşte Günün En Çok Kazandıranları
Kripto Para

Kripto Piyasasında Son Durum Ne? İşte Günün En Çok Kazandıranları

kripto-paralar-son-durum-nedir-1

Kripto para birimleri geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüş dalgasından oldukça büyük darbe aldı. Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin, sadece dakikalar içerisinde 42.800 dolar seviyelerine kadar çakıldı. Son düşüşle birlikte büyük değer kayıpları oluşurken, kripto para birimleri şu anda yeniden toparlanmak için büyük bir savaş veriyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son birkaç gündür 45.000 dolar ila 46.000 dolar seviyesinde hareket etmeye devam ediyor. BCT son düşüşle birlikte 50.000 dolar seviyesinden 43.000 doların altına kadar düştü.

Bu düşüş Bitcoin’in yeniden bir süre 44.000 dolar ile 48.000 dolar seviyesi arasında takılıp kalması ile onuçlanabilir.

En büyük altcoin olan Ethereum‘da (ETH) da düşüşü en çok hissedenler arasında oldu. Öyle ki popüler altcoin düşüşle birlikte 3.800 dolar seviyelerinden 3.000 dolara kadar geri çekildi.

Geçtiğimiz haftalarda yeni bir yükseliş trendi başlatarak 4.000 dolara dokunan ETH, 3.450 dolar seviyesinde bir dirençle karşı karşıya. Ethereum’da bu seviyenin kırılması yukarı yönlü bir artışı beraberinde getirebilir.

Son dönemin popüler kripto para birimlerinden olan Solana ve Cardano, düşüşle birlikte büyük değer kaybı yaşadı. SOL 184 dolar seviyelerinde işlem görürken aniden 138 dolara kadar gdüştü. Ancak Solana diğer kripto para birimlerinin aksine hızlı bir şekilde kendine geldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi.

Ancak bir süredir fiyat toplaması yapan Solana, içeriğin hazırlandığı sırada %1.84’lük düşüşle 176 dolar seviyelerinde hareket ediyor.

Cardano’nun ADA‘sı ise 2.04 dolara kadar düştü. Şu anda yukarı yönlü hareketini devam ettiren popüler kripto para birimi, son 24 saatte %5’in üzerinde bir artış kaydetti. ADA CoinMarketCap verilerine göre 2.56 dolar seviyesinde al sat işlemi görüyor.

Günün En Çok Yükselen Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasası şu anda bir düşüş trendi içerisinde olsa da bazı altcoin’ler inanılmaz yükselişler ve inanılmaz kar ettirmeye devam ediyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 1 günde içinde en çok artış gören altcoinler:

Avalanche (AVAX)

Popüler kripto para son 1 gün içerisinde %25.27’lik bir artışla 62.41 dolar seviyesinde işlem görüyor. ayrıca AVAX’ın son 1 haftalık istatistiğine bakıldığında ise %31’lik bir artış göze çarpıyor.

Hedera Hashgraph (HBAR)

Çok kazandıran bir diğer kripto para birimi ise internet ölçeğinde yeni ve gelişmekte olan uygulamaları destekleyen blockchain platformudur. HBAR son 24 saatte %12’nin üzerinde bir artış yaşayarak 0.3932 dolar’a yükselirken son 1 haftada %30 arttı.

OMG Network son 1 gün içerisinde %11.06’lık bir artışla 9.45 dolara yükselirken, Elrond (EGLD) %10 artışla 256 dolara yükseldi.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!