Anasayfa » Kripto platformunda 7 milyon dolarlık hata!
Kripto Para

Kripto platformunda 7 milyon dolarlık hata!

Crypto-com-buyuk-hata-7-miyon-dolar
Crypto.com korkunç bir hata ile karşı karşıya. Bir kullanıcıya 68 dolar yerine 7,2 milyon dolar gönderdi.

Crypto.com, Avustralya’da oldukça korkunç bir hataya imza attı. Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında gerçekleştiği tespit edilen hata sistemde ufacık bir yazım hatası sebebiyle gerçekleşti. 100 Avustralya doları çekmek isteyen müşterisine 10,5 milyon Avustralya doları gönderdi. Crypto.com’un bu yanlışlığı uzun bir süre boyunca fark etmedi.

Crypto.com’dan 7,2 milyon dolar alan kullanıcı villa satın aldı

Söz konusu kullanıcı, parayı geri ödemek yerine kız kardeşiyle ortak kullandığı bir banka hesabına transfer etti. Bu hesap üzerinden ise beş yatak odalı bir ev satın aldığı ortaya çıktı. Evin değerinin 1,3 milyon Avustralya doları olduğu biliniyor.

Aralık ayında kullanıcıya hatalı ödeme yaptığını fark eden Crypto.com ise Avustralya’da dava açtıThevamanogari Manivel isimli kullanıcıya açılan dava sonucunda yanlış ödenen miktarın iade edilmesi talep edildi.

Şubat ayında Manivel’in banka hesaplarını dondurma kararı alan yüksek mahkeme, yine de paranın izini bulamadı çünkü para farklı hesaplara çoktan aktarılmıştı. Mahkeme ayrıca villanın satılmasını ve paranın faizli bir şekilde Crypto.com’a ödemesine karar verdi.

Crypto.com sözcüsü konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Bizler finanse edilen şirketleriz. Bunlar, dünyanın kripto para birimine geçişini hızlandırma misyonumuzda çok önemli bir rol oynamaya devam edecek olan çok yıllı sözleşmelerdir” dedi.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!