Anasayfa » Kripto Yatırımcılarına dikkat! Bu tuzağa yakalanmayın
Kripto Para

Kripto Yatırımcılarına dikkat! Bu tuzağa yakalanmayın

elon-musk-bitcoin-1516334111
Fake Elon Musk hesabına sahip YouTube üzerinden canlı yayın açarak Ethereum ve Bitcoin dolandırıcılığı yapıyor.

Özellikle YouTube’u hedef alan bu dolandırıcılar, sahte Elon Musk ve Tesla hesaplarıyla Ethereum dolandırıcılığı yapıyor. Musk’ın eski videolarını saatlerce tekrar eden bir yayına sokarak izleyicilere tam 100 milyon dolar verileceği söyleniyor.

Ethereum dolandırıcılığı yapmak için usdtesla.io isimli bir site kullanıyorlar. Burada ise Musk tarafından verilecek 100 milyon Euro’yu almak için ilk önce sizden ETH göndermeniz gerektiğini söylüyorlar.

YCanlı yayın esnasında gerçekçi olabilmek için ilgili sitenin adresi hemen Musk’ın görüntüsünün altına koyuyorlar ve CEO tarafından paylaşılmış gibi sonradan oluşturulan bir tweet şablonu da üst tarafa yerleştiriyorlar.

Organize bir şekilde çalışan bu dolandırıcı grup ne kadar Bitcoin ve Ethereum gönderirseniz şansınızın artacağını söylüyor. Örneğin 0.1+ ETH gönderene 0.2+ ETH gönderileceği veya 50+ BTC gönderene 100+ BTC gönderileceği söyleniyor.

Muhtemelen ilgili adreslere gönderimler yapıldıktan sonra gönderenlere tekrar kripto para gönderilmezse fonun bittiği söylenerek kaçılacak.

Yayınları ise Elon Musk’ı ve kripto para dağıttığını gören on binlerce kullanıcı izliyor. Maalesef ki bu yayını gören pek çok kişi ne olduğunu bile anlamadan 100 milyon dolarlık fon bitmeden bir an önce ETH veya BTC göndermeyi düşünerek acele edip dolandırılıyorlar.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstangram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!