Anasayfa » Rusya Merkez Bankası, kripto para madenciliğini yasaklamayı önerdi!
Kripto Para

Rusya Merkez Bankası, kripto para madenciliğini yasaklamayı önerdi!

rusya-madencilik-yasak

Rusya Merkez Bankası tarafından düzenlenen “Kripto paralar: eğilimler, riskler ve önlemler” isimli raporda, bireysel yatırımcılar için kripto paraların, yapılan yatırımların sıfırlanabilmesinin bir olasılık olduğunu belirtildi.

Kripto para piyasasındaki devasa büyümenin, bir balona dönüştüğünü söyleyen raporda, “Rusya Merkez Bankası, Rusya’da kripto para madenciliğindeki mevcut ölçeğin ve daha da yayılmasının ekonomi ve finansal istikrar için önemli riskler taşıdığına inanıyor.” ifadeleri kullanıldı

Raporda, madenciliğin verimsiz bir şekilde ve oldukça fazla elektrik kullanımına yol açtığı belirtilerek, “Buna göre, en iyi çözüm, Rusya’da kripto para madenciliğini yasaklamaktır. Kripto paralar, yasa dışı faaliyetlerde de kapsamlı bir şekilde kullanılıyor. Bu nedenle Rusya’nın ülkedeki ticaretini etkin bir şekilde yasaklayan yeni yasalara ve düzenlemelere ihtiyacı var.”

Rusya Merkez Bankasının hazırladığı raporda, dünyada yapılan kripto para madenciliğinin yüzde 11’inin Rusya’da gerçekleştirildiği saptanmıştır.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!