Anasayfa » Rusya Merkez Bankası’ndan Bitcoin Yatırımcılarına Sert Sözler!
Kripto Para

Rusya Merkez Bankası’ndan Bitcoin Yatırımcılarına Sert Sözler!

rusya-merkez-bankasi-uyari

Rusya Merkez Bankası’nın ilk başkan yardımcısı Sergei Shvetsov, çarşamba günü verdiği bir röportajda kripto para yatırımı konusundaki endişelerini dile getirerek, yatırımcıların büyük bir kayıp riski ile karşı karşıya olduklarını ifade etti.

Bitcoin’e Yapmak Mayınlı Araziye Girmek Gibi

Shvetsov, yatırımcıların giderek artan bir şekilde paralarını “teknolojik finansal para tuzakları” olarak adlandırdığı alternatif finansal araçlara yatırdığını dile getirdi. Yönetici, pek çok bireysel yatırımcının, tüm paralarını kaybetme riskine rağmen Bitcoin’e yatırım yapmak için gayrimenkullerini satmaktan veya kredi çekmekten çekinmediğini de ilave etti.

Shvetsov, “Bitcoin almak bir kişinin mayın tarlasına girmesi ve kendisinden başka güvenecek kimsesinin olmamasıyla eşdeğerdir. Herhangi bir güvenliği yoktur ve kimse onu koruyamaz” sözlerini kullandı. Yönetici, Rus hükümetinin kripto para yatırımcılarının kayıplarından sorumlu olmadığını da vurguladı.

Bitcoin Rusya’da Giderek Popülerleşiyor

Rusya’da giderek daha popüler hale geliyor. Dünya Altın Konseyi tarafından hazırlanan bir rapora göre, kripto para geçen yıl Rusya’da tasarruf hesapları, yabancı para birimleri, gayrimenkul ve hayat sigortasından sonra en popüler beşinci yatırım sağlayıcısıydı. Bu noktada kripto para birimlerinin altın yatırımından biraz daha popüler olduğu görülüyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!