Anasayfa » Ethereum, bu alanda Bitcoin’i geride bıraktı! En büyük kripto para olabilir mi?
bitcoin-ethereum-karşılaştırma
bitcoin-ethereum-karşılaştırma
Kripto Para

Ethereum, bu alanda Bitcoin’i geride bıraktı! En büyük kripto para olabilir mi?

Kripto Para Haber – 2021’in ilk yarısında, ETH işlem hacmi %1.400’den fazla artarak toplam 1,4 trilyon dolara ulaşırken, BTC hacmi %489 artarak toplam 2,1 trilyon dolara ulaştı.

Kripto Para Haber – 2021’in ilk yarısında, ETH işlem hacmi %1.400’den fazla artarak toplam 1,4 trilyon dolara ulaşırken, BTC hacmi %489 artarak toplam 2,1 trilyon dolara ulaştı.

Ethereum işlem hacmi Bitcoin’i geçti

20 işlem merkezinden veri alan Coinbase, ETH işlem hacminin 2021’in ilk altı ayında %1.461 arttığını bildiren bir rapor yayımladı. 2020’nin ilk yarısındaki 92 milyar dolara kıyasla toplam hacim 1,4 trilyon dolara yükseldi. Bu esnada Bitcoin ise %489 artış gösterdi ve işlem hacmi 2,1 trilyon dolara ulaştı.

Araştırma ayrıca 2021’in ilk yarısı için toplam piyasa değeri rakamlarını da ortaya çıkardı. Yılın başında piyasa 769 milyar dolardan başladı ve Mayıs ayında 2,4 trilyon dolara yükseldi. Daha sonra, dönem sonunda 1,4 trilyon dolara geriledi.

Bitcoin’in kârının en büyük kısmı, 2021’in ilk aylarında, fiyatının ATH’ye yükseldiği Nisan ayına kadar geldi. Ethereum ise kazançlarının çoğunu 4.000 dolardan fazla değere sahip olduğu Mayıs 2021’de gördü.

ETH en büyük kripto para birimi olabilir mi?

Ethereum’un Bitcoin’i geçip lider dijital varlık haline gelip gelemeyeceği tartışması son birkaç yılda sıcak bir konu oldu.

Mayıs ayının başında, Dallas Mavericks’in milyarder sahibi Mark Cuban tartışmaya katıldı ve ETH’nin sonunda BTC’den daha iyi performans göstermesinin üç nedenini açıkladı: Ethereum’un ağı saniyede daha fazla işlem gerçekleştirebilir ve bu platform “finansın geleceği” için inşa edildi. Ayrıca Bitcoin’e kıyasla daha yüksek bir kullanıma sahip.

Önde gelen yatırımcı Mike Novogratz da konuyla ilgili fikirlerini paylaştı. Ünlü kripto boğası, ikinci en büyük kripto para biriminin arkasındaki ağ hızla genişlediğinden, ETJ’nin Bitcoin’i geçtiği bir senaryonun mümkün olduğunu ima etti. Novogratz, BTC’nin altının dijital versiyonu olmasını beklediğini, ETH’nin ise farklı amaçlara sahip olacağını söyledi:

“Bence Ethereum bir gün en büyük kripto para birimi bile olabilir ama BTC’den çok farklı bir kullanım durumu olacak.”

Kaynak:Kriptohaber

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!