Anasayfa » Seviyormuş gibi yapıp 40 bin tl’lik köpeği çaldılar
Yaşam

Seviyormuş gibi yapıp 40 bin tl’lik köpeği çaldılar

Kağıthane'de iki genç bir dükkanın önüne kısa süreli bağlı bir şekilde bırakılan 3 bin dolar değerindeki "Badem"'i sevme bahanesiyle çaldı.

Kağıthane’de iki genç, sahibi tarafından sahibinin bir dükkanın önüne kısa süreli bağlı bir şekilde bırakılan Chihuahua cinsi 3 bin dolar değerindeki “Badem” isimli köpeği sevme bahanesiyle çaldı. Köpek hırsızlığı olayı şirketin güvenlik kameralarına yansırken, sahibinin şikayeti üzerine köpeği çalan çift kısa sürede yakalandı. “Badem” isimli köpek ise kısa sürede sahibine teslim edildi.

Kağıthane Ortabayır Mahallesi’nde meydana gelen olayda, yatak satın almak için cadde üzerindeki bir iş yerinin önüne gelen Badem’in sahibi Nevzat K.,yaklaşık 7 yıldır sahibi olduğu 3 bin dolar değerindeki “Badem” isimli Chihuahua cinsi köpeğini dükkanın önüne bıraktı.

Sevme Bahanesi İle Köpeği Çaldılar

Bir süre sonra kapalı kasa bir minibüsten inen sevgili çift, yürüyerek iş yerinin önüne geldi. Buradaki köpeği gören genç kız, köpeği kucağına alarak sevmeye başladı. Sonrasında genç kız etrafına baktıktan sonra sevgilisi ise köpeği severek götürerek geldikleri araca bindi.

Hırsızlık anı güvenlik kamerasına saniye saniyesine yansıdı. Görüntülerde, şahsın köpeği kucağına aldığı, genç kızın ise bir süre köpeği sevdiği görülüyor. Genç adam köpekle birlikte yürüdüğünün yansıdığı görüntülerde, diğer şüphelinin ise sık sık arkasını dönerek işyerine baktığı, sonrasında da diğer şüphelinin yanına gittiği, ikilinin birlikte uzaklaştığı görüldü.

Kamera görüntülerinden yakalandılar

Olayın ardından işyerinden çıkan Nevzat K. köpeğine ismiyle seslenmesine ve Badem’i çevrede aramasına rağmen bulamadı. Bunun üzerine işyerinin güvenlik kamera görüntüleri incelendi. İncelenen görüntülerin ardından köpeğinin iki genç tarafından çalındığını tespit edildi. Bunun üzerine Nevzat K., polis ekiplerine çalınan köpeğiyle ilgili ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Gültepe Polis Merkezi Amirliği ekipleri, görüntülerden yola çıkarak önce gençlerin bindiği minibüsün plakasını tespit etti.

Plakadan hızsızların adresine ulaşıldı

Plakayı sorgulayan Kağıthane polisi, şahısların Yahya Kemal Mahallesi’nde bir sokaktaki binada yaşadıklarını belirledi. Bunun üzerine eve giden ekipler, Furkan Ü. ile sevgilisi Sena Gözde K.’yı yakaladı. Çaldıkları köpeğe de el koyan polis ekipleri, sevgili çifti gözaltına alarak emniyete götürdü. Emniyette ifadeleri alınarak “hayvan hırsızlığı” suçundan adli işlemleri yapılan çift, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Chihuahua cinsi Badem ise sağ salim bir şekilde sahibi Nevzat K.’ya teslim edildi.

Yazar Hakkında

İnci Güleç

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!