Anasayfa » Bitcoin Miktarlarını Açıkladılar! Elon Musk’dan Şoke eden Sözler!
Kripto Para

Bitcoin Miktarlarını Açıkladılar! Elon Musk’dan Şoke eden Sözler!

elon-musk-bitcoin-ile-tesla-alimi-konusunda-bir-aciklama
elon-musk-bitcoin-ile-tesla-alimi-konusunda-bir-aciklama
Godard banh mi, meditation aesthetic roof party single-origin coffee whatever cred. Whatever crucifix polaroid try-hard, roof party single-origin coffee jean shorts Wes Anderson Thundercats Intelligentsia umami banjo High Life Carles. Wayfarers fingerstache occupy .

Elon Musk, Tesla’nın 42K bitcoin’e sahip olduğuna dair ipuçları verdi. Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin varlıklarının adil piyasa değerinin 30 Haziran itibariyle 1,47 milyar dolar olduğunu açıkladı. Sonra Tesla’nın “birazcık” Bitcoin‘e sahip olduğunu ima etti.

Bitcoin Tesla Yaklaşık 42 Bin Adet Bitcoin Tutuyor!

Tesla’nın firmasının CEO’su, TechnoKing lakaplı Elon Musk, Tesla hissedarı Dave Lee tarafından Twitter’da sağlanan kaba bir hesaplamaya yanıt olarak elektrikli otomobil şirketinin sahip olduğu BTC sayısı hakkında yorum yaptı.

Lee, hesaplamasında, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu formda. Gösterildiği gibi Tesla’nın tüm Bitcoin varlıklarının adil piyasa değeri olarak 1,47 milyar dolardır ibaresi kullandı. Tesla’nın açıklaması tam olarak şu şekildeydi;

30 HAZİRAN 2021 İTİBARİYLE, TUTULAN DİJİTAL VARLIKLARIMIZIN DEFTER DEĞERİ 1,31 MİLYAR DOLARDI VE BU DA 50 MİLYON DOLARLIK KÜMÜLATİF DEĞER DÜŞÜKLÜĞÜNÜ YANSITIYOR. 30 HAZİRAN 2021 İTİBARİYLE BU TÜR DİJİTAL VARLIKLARIN ADİL PİYASA DEĞERİ 1,47 MİLYAR DOLARDI.

Lee açıklamalarında 30 Haziran kapanışında yaklaşık 35.040 dolar olan Bitcoin fiyatını baz aldı. O gün, Bitcoin.com Markets verilerine göre Bitcoin fiyatının en yüksek seviyesi 35.189.75 dolar ve en düşük seviyesi 34.155.90 idi.

Tahmini Tesla’nın 42.069 BTC‘yi elinde tuttuğunu gösteriyor. Elon Musk daha sonra sayın Lee’nin tweetine şu şekilde yanıt verdi: “O kadar çok Bitcoinimiz yok, ama yakın.”

Bitcoin Yatırımlarına Önem Veriyorlar!

Tesla, ilk çeyrekte 1,5 milyar dolar değerinde BTC satın aldı. Şirket ayrıca Mart ayında kripto para birimi BTC’i bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başladı, ancak Mayıs ayında çevresel kaygıları öne sürerek bu işlemi durdurdu. Ancak Musk, yakın tarihli bir BTC etkinliği olan “The B Word” de Tesla’nın muhtemelen BTC’i yeniden ödeme aracı olarak kabul etmeye devam edeceğini söyledi.

İkinci çeyreğin sonunda şirket, fiyat düşüşlerinden sonra BTC varlıklarını 1.311 milyar dolar olarak bildirdi. Nisan ayında, elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın BTC zulası 2,5 milyar dolar değerindeydi.

Bitcoin Sadece Şirket Yatırımı Değil

Elon Musk B Word etkinliği sırasında yaptığı açıklamasında sadece Tesla’nın Bitcoin sahibi olmadığını belirtti. Diğer şirketi SpaceX’de dahil olmak üzere, kişisel olarak da Bitcoin‘e sahip olduğunu açıkladı. Musk ayrıca Ethereum ve dogecoin’e de sahip olduğunu belirtti.

BTC hazinelerinin bir listesine göre. Tesla’dan daha fazla BTC’e sahip olan tek halka açık şirket Microstrategy. BTC yanlısı Michael Saylor tarafından yönetilen Microstrategy, BTC biriktirmeyi birincil hedeflerinden biri haline getirdi. Şirket şu anda yaklaşık 105.085 BTC sahibi.

Kaynak:Coinotag

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!