Anasayfa » Tayvan’dan kripto paralar hakkında şok karar!
Kripto Para

Tayvan’dan kripto paralar hakkında şok karar!

tayvan-banka-yasak-kripto-tayvan-hukumeti
 Tayvan Mali Denetleme Komisyonu (FSC), kripto para birimleri hakkında yeni bir adım attı.

Kripto para dünyası her geçen zaman daha da önemli hale gelmeye devam ediyor. Durum böyle olsa da bazı ülke liderleri kripto para birimi Bitcoin gibi dijital varlıklara ön yargılı yaklaşmaya devam ediyor. Kripto para piyasasına hala ön yargılı ülkelerden bir tanesi de Tayvan olduğu herkes tarafından bilinmekte.

Bankaların kredi kartları ile Bitcoin ve kripto para satın alınmasını engellemek isteyen Tayvan Mali Denetleme Komisyonu (FSC), kripto para gündemini sarsmış durumda.

Kripto Para Satın Almak İçin Kredi Kartı Kullanmak Neden Yasaklanıyor!

Çin’in aldığı kararlara büyük çoğunlukla saygı duyan Tayvan hükümeti, bir çok zamanda bu kararları kendi ülkesinde de uyguluyor.

Çin Halk Cumhuriyet’inin son zamanlardaki kripto para ile açtığı savaşı kaçınılmaz bir gerçek. Bitcoin ve altcoinlerin kullanılmaması için büyük çaba harcayan Çin, en büyük kripto para düşmanı olan ülkedir.

Tayvan Mali Denetleme Komisyonu ise kripto paraların spekülatif birimler oldukları için kredi kartı ile satın alınmaması gerektiğini söylüyor. Bankalara optimizasyon için belli bir zaman tanıyan Tayvan hükümeti, bu sürecin ardından birçok kuruluşa maddi yaptırım uygulayacaktır.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!