Anasayfa » Tesla’nın kripto planı belli oldu!
Kripto Para

Tesla’nın kripto planı belli oldu!

tesla-sold-btc1
Tesla bünyesindeki Bitcoin’in %75’ini sattığını açıkladı. Yaklaşık 1 trilyon dolarlık Bitcoin satan Tesla, Dogecoin’i tutuyor.

Kripto para piyasasında önemli bir konuma sahip olan Tesla, kripto sepetini yeniden düzenliyor.

Tesla ilk olarak 2021 yılında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Fakat elindeki Bitcoin’in yüzde 75’ini sattığını ve 936 milyon dolara çevirdiğini söyleyen Tesla, yaklaşık 189 milyon dolar kaybetti. Ancak Dogecoin satmaması dikkatlerden kaçmadı.

Elon Musk’ın açıklamasına göre Tesla, Dogecoin’inlerinin hiçbirini satmadı. Anlık olarak Tesla’nın ne kadar Dogecoin’e sahip olduğunu bilinmiyor.

Geçen aylarda Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın elinde bulundurduğu Bitcoin’leri satmayacağını söylemişti ama son mali raporda kriptoyla ilgili politika değişmiş olduğu gözle görülüyor. Tesla CEO’su, elindeki nakiti “en üst düzeye çıkarmak” için Bitcoin’i sattıklarını açıkladı.

Uzun süredir fabrikalardaki üretimin oldukça yavaşlığından hoşnut olmadığını söyleyen Elon Musk, Çin’deki Covid-19 karantina belirsizliğini göz önünde bulundurduklarını söyledi ve Tesla’nın tyeniden Bitcoin almaya açık olacağını da belirtti.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!