Anasayfa » Uber Kripto Para Ödemeleri İçin Bir Şart Koştu!
Kripto Para

Uber Kripto Para Ödemeleri İçin Bir Şart Koştu!

uber-1-2-3

En popüler ulaşım ağı şirketi Uber, kripto paraları kabule hazır olabilir. Bugün yapılan açıklamada bunun ancak bir şarta bağlı olduğu belirtildi.

Uber Kripto Para Ödeme

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, Uber’in  “bir noktada ” kripto para birimlerini kabul etmeye başlayacağını söyledi. Ancak San Francisco merkezli şirket, ama kripto paralar daha verimli ve çevre dostu hale geldiğinde böyle bir alternatif ödeme seçeneği ekleneceğini söyledi.

Bitcoin’in oldukça fazla enerji ayak izi, kullanıcıların geniş kitlelere yayılmasına engel oldu. Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC) tarafından paylaşılan bir Ocak anketine göre, Bitcoin madencilik sektöründe sürdürülebilir enerjinin payının artık %58,5’e yükseldiği belirtilmelidir.

Ama Tesla, bilançosunda yaklaşık 2 milyar dolar değerinde Bitcoin barındırmaya devam ediyor. Kurumsal benimseme söz konusu olduğunda, Khosrowshahi geçen Eylül ayında Uber’in bilançosuna kripto para birimleri ekleme fikrini reddetti.

Peki Ya Altcoinler ?

Stablecoin veya karbon ayak izi sıfıra yakın altcoinler ödemelerde kullanılabilir mi sorusu kafalarda merak uyandırdı? Uber şimdilik bu fikride düşünmüyor. Bunun sebebi ise kripto para piyasasını toptan görmeleri olabilir. İlerleyen süreçte Bitcoin madencilerinin çok daha fazla çevreci enerjiye geçmesi öngörülüyor. Çin yasakları temiz enerji kullanımını %60 sınırına kadar getirdi. Gelecek zamanda devletlerin karbon emisyon hedefleri doğrultusunda enerjilerini daha temiz kaynaklardan elde etmesi gerekecek. Elbette bu durum Bitcoin ve kripto paraların karbon ayak izini de oldukça azaltacaktır.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!