Anasayfa » Ünlü Analist Altcoin İçin Müjdeyi Verdi!
Kripto Para

Ünlü Analist Altcoin İçin Müjdeyi Verdi!

altcoin-bitcoin-altcoin-piyasasi

Kripto para piyasası son zamanlarda yükseliş trendinde ama tüm kriptolar Bitcoin ve Ethereum kadar iyi bir performans sergileyemiyorlar. Bitcoin (BTC) aylardır beklenen 60.000 dolar seviyesini geçti ve Ethereum (ETH) yeniden 4.000 dolar sınırına kendisini yasladı. Fakat altcoinlerin büyük bir kısmı halen geri dönüş yapabilmiş değil, öyleyse bu kayıplar ne zaman bitecek? Ünlü analist bu konuyla ilgili müjdesini verdi.

Bitcoin Yükselirken Altcoinler Neden Düşüyor?

Kripto para piyasalarındaki artışları ve azalışları birkaç yıldır yatırım yapanlar artık anlamış durumladalar. Yükseliş dönemleri birkaç farklı türde gerçekleşir.

  1. Bitcoin ve Altcoinler eş zamanlı yükselir
  2. Bitcoin yükselir ve yatay seyrederken altcoinler yükselir

Bitcoin yükselirken altcoinlerin düşmesi oldukça normal bir durumdur. Peki bunun sebebi nedir?

Birin tip yükselişin devam edeceğine kanaat getiren yatırımcılar ellerindeki altcoin yatırımlarını maliyet ortalamasında satarlar. Sonrasında yükselişine devam edeceğine inandıkları için Bitcoin alırlar. Bu alımlardan elde edilen kazanç alt pazarın baskılandığı dönemi iyi geçirmeyi amaçlar. Bitcoin’in tavan yaptığına inandıkları noktada ise ellerindeki BTC’leri altcoinlere yatırılar ve önlerindeki yükselişi beklerler.

Kabaca 2 farklı yükseliş dönemi anlatmaya çalıştık. ve üçüncüsü ise Bitcoin yükselir ve aynı hızda kazanımlarını kaybetmeye başlar. Altcoin yatırımcıları hem yükselirken hem de düşerken zarar etmek mecburiyetinde kalırlar.

Altcoin Piyasaları İçin Müjde Geldi!

Kripto analisti Jason Pizzino dillerden düşmeyen “altcoinler ne zaman yükselecek” sorusuna son videosunda cevap bulmaya çalıştı. Bitcoin’in pazar payını artırma zamanında son evrelerde oynadığına inanan Jason artık altcoin devrinin başlamak üzere olduğunu söylüyor.

Piyasalardaki 100 doların dağılımı aşağıdaki grafikte görüyorsunuz. Her 100 doların kabaca 46 doları Bitcoin ve 18 doları Ethereum’da bulunuyor.

Jason ise Bitcoin’in piyasa liderliğinin artık yeteri kadar olduğunu ve yatırımın altcoinlere kaymak için hazır olduğunu savunuyor.

“Şu anda tarihin tekerrür etmesinden bahsediyorsak, Bitcoin son aşamalarından birinde bulunuyor. Piyasadaki para yeniden altcoinlere akacak bu yüzden BTC bir miktar hakimiyet kazanıyor”.

Bu yazı yazıldığı sırada Bitcoin(BTC) işlem görüyor. Bitcoinin 60.000 dolar seviyesini destek haline getirmesi ve haftalık kapanışı bu seviyenin üstünde yapması oldukça kritiktir.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!