Anasayfa » ABD’de Amazon kargolarını taşıyan tren yağmalandı
Yaşam

ABD’de Amazon kargolarını taşıyan tren yağmalandı

Online alışveriş devi Amazon'un kargolarını taşıyan kargo treni Los Angeles'ta yağmacıların baskınına uğradı.

Alışveriş devi Amazon kargolarını taşıyan tren yağmacıların saldırısına uğradı. Online alışveriş kargo paketlerini taşıyan kargo treni Los Angeles’ta yağmacıların baskınına uğradı. Suçluların hedefledikleri trenlerin yavaşladığı güzergahda üzerine atlayıp konteynırları zorla açarak trenin içindeki kargo paketleri yağmalamalarının ardından hengamede binlerce paket raylara saçıldı. Ortada kalan paketleri ise hırsızlar hızlıca alıp kaçtı, geriye raylara saçılmış binlerce kutu ve bazı açılmamış kargo birikintisi kaldı.

Yeni bir olay değil

Geçen trenlerin yavaşladığı istasyonları yağmalamak olayın geçtiği Los Angeles’da yeni bir hadise değil, aynı olay 30 gün önce aynı lokasyonda gerçekleşmişti. Yağmacılar yine arkalarında rayların üzerinde, yağmalanan kargo ve kargo kutularından oluşan devasa bir çöp yığını bırakmıştı.

Son gerçekleşen olayda da yavaş hızla giden treninin vagon kapıları yağmacılar tarafından açılınca binlerce paket yollara saçıldı. Suç şebekesinin hazırda bekleyen elemanları yollara saçılan paketleri açıp değerli olanları yağmaladı.

Raylarda binlerce kargo çöpü bırakıldı

Ülkenin dört bir yanından insanlara ulaştırılan binlerce Amazon ve UPS paketi, Los Angeles’ta tren raylarının yanlarına yığılmış ve terk edilmiş halde bulundu. Rayların kenarlarına, Seattle’dan Las Vegas’a ve ülkenin diğer yerlerine kadar alıcılara gönderilen paketler vardı.

NewsNation’ın Batı Yakası Muhabiri Alex Caprariello, bu kutulardaki aile portreleri, botlar ve ilaçlardan COVID-19 test kitlerine kadar çeşitli öğeleri bildirdi. Yığınların arasında görülen daha pahalı ürünler arasında, hastalara tek başına 6.000 dolardan fazlaya mal olabilen bir artrit ilacı olan bir kutu Humira vardı.

Gördüğünüz gibi, trenler Downtown L.A. yakınlarındaki Union Pacific Intermodal tesisinde çalışırken bu bölgede sık sık yavaşlıyor veya duruyor. Hırsızlar bu fırsatı açık konteynerleri kırmak ve içindekileri almak için kullanıyor. Her 5’inci vagonun her 4’ünde konteyner açıldığını söyleyebilirim.” Diye Caprariello ekledi.

UPS takip numarasını girdikten sonra bulunan paketlerden birinin gecikmeli olarak listelendiğini de sözlerine ekledi. Hırsızların trenlere nasıl girip mal çalmayı başardıklarını da anlattı.

Yerel televizyon ekipleri, bir tren soyguncusunun elindeki paketlerle kaçtığını ve polis memurlarının da kendisi ile beraber iki şüpheliyi kovaladığını canlı olarak yayınladı.

Yazar Hakkında

İnci Güleç

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!