Anasayfa » Avatar 2’nin setinden ilk fotoğraflar yayınlandı
Film Oyun

Avatar 2’nin setinden ilk fotoğraflar yayınlandı

Ünlü yönetmen James Cameron 2022 yılının sonunda vizyona girmesi beklenen Avatar devam filmlerinden fotoğraflar paylaştı.

Ünlü yönetmen James Cameron, yakın zamanda yayınlanan Entertainment Weekly röportajı için yaklaşan Avatar devam filmlerinden fotoğraflar paylaştı. Avatar 2, 3, 4 ve 5 filmlerinin hepsinin planlanma aşamasında olduğunu ve bu filmlerin yapımlarının yaklaşık 1 milyar dolara mal olması beklenirken, 250 milyon dolarlık Avatar 2 filminden bazı fotoğraflar yayınlandı.

James Cameron imzalı, merakla bekelenen Avatar‘ın devam filmi için çalışmalar devam ediyor. Merakla beklenen ve tam isminin ‘Avatar 2: The Way of Water’ olması beklenen filmden yeni fotoğraflar kamuoyuna sosyal medya üzerinden sunuldu.

Avatar 2’nin kamera arkası niteliğindeki görseller, filmin ne tür teknolojiler kullanılarak çekildiğini gözler önüne seriyor. Payaşılan fotoğraflar özel efekt eklenmemiş ham görüntüler olduğu için oyuncuların rol yaptıkları sahneleri ve çalışma ortamlarını daha net bir şekilde gözlemleyebiliyoruz.

Yeni yayınlanan fotoğraflardan birinde Cameron, ilk filmden bir ejderha savaş gemisinin uçuş güvertesinde Edie Falco’nun General Ardmore’unun yanında duruyor. Fotoğraflar ayrıca, devam filminin iddialı sualtı performansı yakalama sahnelerine bir bakış sunuyor.

Eylül 2020’ye kadar Avatar 2’nin çekimleri tamamlandı ve alınan bilgiye göre artık yakın zamanda Avatar 3’ün çekimlerinin de bir kısmının biteceği söyleniyor. Avatar 2 ve 3 ve sonraki devam filmleri, hem pandemi nedeniyle hem de filmlerin çekimlerinin ” yıllarca süren teknolojik araştırmalar ve aktörlerin bir Donanma SEAL’ini bile etkileyebilecek uzunlukta nefeslerini tutmaları için aylarca eğitim görmeleri” gerektirmesi nedeniyle filmler önemli gecikmelere maruz kaldı.

Değeri ne olursa olsun, Cameron bu devam filmlerini yalnızca Avatar “çok fazla para kazandığı için mümkün olabilen devasa bir kumar” olarak görüyor. Cameron açıklamasında “Büyük, pahalı filmler çok para kazanmak zorunda. COVID sonrası, yayın sonrası yeni bir dünyadayız. Belki bu gişe numaraları bir daha asla görülmeyecek. Kim bilir? Hepsi büyük bir kumar.” olarak fikirlerini beyan etti.

İkinci Avatar filminin oyuncu kadrosunda Kate Winslet, Michelle Yeoh, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver gibi isimler yer alıyor.

Avatar 2’nin 16 Aralık 2022‘de Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girmesi bekleniyor. Avatar 2’nin Playstation 5 oyununun da piyasaya çıkış tarihinin filmin vizyon tarihinden önce yayınlanması bekleniyor. UBISOFT tarafından geliştirilen oyunun çıkış tarihi daha önceden ertelenmişti. Şimdi ise kesin bir tarih verilmediyse de Avatar hayranları oyunun vizyon tarihine yakın bir tarihte satışa sunulmasını bekliyor.

Avatar 2 oyununun fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

İnci Güleç

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!