Anasayfa » Bitcoin düşüyor!
Kripto Para

Bitcoin düşüyor!

bitcoin-dusus
Bitcoin uzun bir aranın ardından yeniden keskin bir düşüş yaşadı. 21 bin dolar seviyesine gerileyen Bitcoin, bu düşüşten 600 milyon dolar kaybettirdi.

 En büyük kripto para birimi, yüzde 9.3’lük düşüşle üç haftanın en düşük seviyesine, 21.400 dolara geriledi.

Mayıs-Haziran aylarında yaşanan kripto piyasasındaki çöküş, Ağustos ayı boyunca yavaştan toparlanmaya başlamıştı. Hatta Bitcoin uzun bir süre sonra yeniden 25 bin dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Ancak borsa kapanış gününde Bitcoin düşüyor, yüzde 9,3’lük bir düşüş yaşadı.

Bitcoin, 12 Haziran’dan bu zamana ilk kez 24 bin dolar seviyelerindeydi. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi ise 17 hafta sonra nötr duruma gelmişti. Ancak enflasyona karşı hareketlerin FED’in faiz kararı kripto yatırımcılarını tedirgin etmeye başladı.

Bitcoindeki bu düşüş, güvenin yeniden sarsılmasına yol açtı. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi tam sekiz puan birden düştü ve 33 puan ile yeniden korku bölgesine giriş yaptı. Ayrıca Ethereum ise yüzde 9 oranında düşerek 1722 dolar seviyelerine geriledi.

Ayrıca Bloomberg tarafından hazırlanan son rapora göre, ABD’nin en büyük üç madencilik firmasının finansal raporları iç açıcı değil.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!