Anasayfa » Borsa, Rekor Kapanış Yaptı!!
Borsa Ekonomi

Borsa, Rekor Kapanış Yaptı!!

borsa-rekor-kapanıs-yaptı1

Borsa İstanbul‘da (BIST) 100 endeksi, yüzde 0,50 değer artarak günü 1.583,59 puandan kapanış yaptı ve rekor kapanışa imza attı.

BIST 100 endeksi, eski kapanış puanına göre 7.92 puan yükselirken, toplam işlem hacmi 23.8 milyar lira seviyesinde çıktı

Bankacılık endeksi yüzde 0.89 ve holding endeksininde yüzde 1.15 değerleri arttı. Sektör endeksleri arasında en fazla kaar getiren yüzde 3.74 ile ulaştırma, en çok geri çeken ise yüzde 1.38 ile gıda, içecek oldu.

Borsa analistcileri, ABD’de istihdam verilerinin beklentiyi vermesi iş gücü piyasasının basamaklı olarak düzelmeye devam ettiğini bunun da piyasalardaki risk iştahına katkıda bulunduğunu ifade ettiler. Haftaya ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde damga vuracağını söyleyen borsa analistçileri, yurt içinde ödemeler dengesi, sanayi üretimi, iş gücü istatistikleri, piyasa katılımcıları anketi, yurt dışı için ise ABD, Çin ve Almanya’da enflasyon, İngiltere’de büyüme, Avro Bölgesinde sanayi üretimi, ABD’de tüketici güveninin vurgulanacağı ifade edildi.

Analistler, BIST 100 endeksinde 1.590 seviyesinin direnç, 1.540 puanın destek pozisyonunda bulunduğunu belirtti.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!