Anasayfa » Cardano, Litecoin ve Polkadot: İşte Yatırımcıların Bilmesi Gerekenler!
Kripto Para

Cardano, Litecoin ve Polkadot: İşte Yatırımcıların Bilmesi Gerekenler!

cardano-litecoin-polkadot-ongoruleri

Bitcoin tüm kripto para piyasasının neredeyse yarısını kontrol etse de altcoinler de piyasanın hareketlenmesinde çok önemli bir rol oynuyor. Litecoin gibi bazı büyük altcoinlerin son performansına bakıldığında, altcoin piyasa değerini (Altcap) daha yüksek ana seviyelere çıkarma potansiyeline sahip oldukları görülüyor.

Altcoin

Altcoinler buna değer mi?

Son zamanlarda, birçok altcoin önemli kazanımlar elde etti. Altcap, şu anda 1.055 trilyon dolar olan önceki 2 hafta boyunca istikrarlı bir şekilde yükseliyor. 1.35 trilyon dolarlık ATH’sine ulaşmaktan çok uzak değil ve bunun gerçekleşmesi için bazı durumlar var. Şamdan hareketini gözlemlerseniz, Altcap’in 2017 ATH’yi nasıl başarılı bir şekilde yeniden test ettiğini görebilirsiniz. Ek olarak, altcoin piyasa değeri, Nisan seviyelerinin üzerine çıkarak aylarca süren haftalık direnci kırdı. Ve katlanarak devam ediyor.

Litecoin

Ethereum, Cardano, Litecoin ve Polkadot, hangi altcoinler yükseldi?

Genel olarak, son ralli sayesinde neredeyse tüm kripto paralar iyi durumda. Ama kimseyi dışlamak adaleti sağlamaz. Yani Ethereum dışında, son birkaç günde iyi performans gösteren kripto paralar var: Cardano, Litecoin ve Polkadot. Cardano (ADA) %10,99 arttığı anda, Litecoin (LTC) %5,7 ve Polkadot (DOT) %3,8 arttı. Ancak son dört güne bakıldığında ADA, LTC ve DOT sırasıyla % 37.5, % 21.74 ve % 12.52 oranlarında yükseliş kaydetti.

Cardano

Ek olarak, zincir üstü veriler de altcoinlerin genel performanslarını gösterir. İşlem hacimleri açısından, ADA tutarlı bir 4 milyar – 5 milyar dolarlık hacme sahip görünüyor. Litecoin (LTC)’nin 1 milyar – 4 milyar dolar arasında bir aralığı var ve arada sırada yükseliyor. Günlük aktif adresler açısından, ADA hafif bir düşüşe tanık olsa da, çoğu kısım için adresleri 70 bin aralığına yakın. Litecoin (LTC) ise 300 bin civarında aktif adrese sahip ve daha da yükseliyor. Ve DOT bu kadar yüksek adres sayısına sahip olmasa da, adresleri yükseldikçe yükselen pazara uyum sağlıyor. 

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!