Anasayfa » Kripto para piyasası geri geliyor: Bitcoin’de son durum
Kripto Para

Kripto para piyasası geri geliyor: Bitcoin’de son durum

bitcoin-12-yukselis
Uzun zamandır düşüşte olan Bitcoin, ibreyi tersine çevirmeyi başardı. An itibarıyla 21 bin dolardan işlem gören bitcoin , toparlanıyor.

Binance ve Coinbase gibi borsalar ve sektörde önde gelenler birçok kişi ve kurum kripto paralar için seferber oldu. İran ve ABD’nin kripto para madenciliğine karşı açtığı savaş, piyasaların toparlanmasını büyük ölçüde geciktirdi.

2 milyar dolar değerinde 101.266 adet Bitcoin satın alan Binance, mevcut yatırımları dışındaki kalan tüm parasını popüler kripto para biriminde kullandı. Geçtiğimiz günlede 16.000 dolara kadar düşen Bitcoin, dün 17.000 dolar seviyesine döndü.

Binance servet harcadı bitcoin yükseldi

Bitcoin tekrar yükselişe geçti! Toparlanma başladı mı?

21.089 dolardan işlem gören Bitcoin, 1 ay içerisinde yaklaşık 9.000 dolar düşüş ile büyük gündem olmuştu. Ethereum ise 24 saat içerisinde yüzde 7.3 artış ile 1.152 dolardan işlem görmeye başladı.

Binance tarafından geliştirilen BNB, yüzde 8’lik artış ile 223 dolar seviyesine çıktı. Metaverse denilinde akla gelen kripto para birimlerinden bili olan Solana (SOL) ise yüzde 15 artış sonrasın 37 dolara kadar yükseldi.

En yüksek artış, Celsius’ta gerçekleşti. 7 gün içerisinde yüzde 369 artış gösteren Celsius, 1.49 dolardan işlem görüyor. Analistler, kripto para piyasasının bu süreçte belirsizliğini koruyacağını söylüyorlar.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstangram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!