Anasayfa » Rus yatırımcılar bitcoin altın ve dövizi…
Kripto Para

Rus yatırımcılar bitcoin altın ve dövizi…

bitcoin-rusyada-popülerliği-artıyor

Bitcoin Rusya’da her geçen gün daha popüler hale geliyor…

Association of Currency Brokers (AFD), Rus yatırımcılara Bitcoin hakkındaki düşüncelerini ve yatırımlarını ölçmek için bir anket yaptı. AFD, ankete katılanların çoğunluğu Bitcoin’i altın ve dövize tercih ettiği ortaya çıktı.

Ankete katılanların %77’si Bitcoin ve kripto varlıkların “en ileriye dönük” yatırım olduğunu vurguladı. Ankete katılanların yalnızca %8.8’i tarafından en iyi yatırım olarak seçilen altınla ters düşüyor. Ankete katılanların yaklaşık %14’ü tarafından tercih edilen “tanıdık ulusal para birimleri” yer alıyor. Ankete katılanların ise sadece %23’ü Bitcoin’i hiç kullanmadıklarını söyledi. Ve ayrıca, %77’si yakında bitcoin ve çeşitli kripto para birimlerine yatırım yapma düşüncelerini olduklarını söyledi. Bitcoin’e yatırım yapmaya tereddütte kalanlar ve şüpheli yaklaşanların oranı ise %15’ini oluşturdu.

AFD başkanı Evgeny Masharov, Rus yatırımcıların Bitcoin’i artık bir “aldatma” olarak değil, gerçek bir yatırım olarak düşündüklerini söyledi. AFD, anket sonuçlarını Rusya Merkez Bankası’na ve Devlet Duma Mali Piyasalar Komitesi’ne gönderecek. Bitcoinin Rus halkı tarafından artan benimsenmesi ve popülaritesi, Avrupa’nın bütüncül görüş eğilimini izleyen hükümetlerinin aldığı dtutumla ters düşüyor.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!