Anasayfa » Rusya-Ukrayna Krizi Bitcoin Fiyatını Etkiler Mi?
Ekonomi Kripto Para

Rusya-Ukrayna Krizi Bitcoin Fiyatını Etkiler Mi?

rusya-ukrayna-bitcoin

Rusya-Ukrayna krizi ve küresel ekonomi!

Ukrayna ile Rusya arasındaki büyük krizin gelecekte Bitcoin (BTC)’in ve genel olarak piyasaların fiyatlarını değiştirip değiştirmeyeceği merak ediliyor. FED para politikası ve Omicron varyantının etkileri kripto para piyasasını oldukça etkiledi Geçen hafta Rusya merkez bankası kripto para ticareti, madenciliği ve kullanımının yasa dışı olmasını öneren kripto paranın tamamen yasaklanması için çağrıda bulundu Bu haberi okumak için. Hem Çin hem de Rusya kripto para birimlerini tamamen yasaklamaya karar verirse, bu piyasayı oldukça büyük etkileyecektir.

Kritik Bitcoin açıklaması: göreceğiz

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki hızlı düşüş daha da derinleşmeye devam ederken, değerlerinin yüz milyarlarca dolar düştüğünü görüldü. Önceki gün yüzde 12,02’lik bir düşüşün ardından, kripto piyasa değeri 22 Ocak Cumartesi itibariyle 1,62 trilyon dolar seviyesine kadar düşüş yaşandı. Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, küresel kripto piyasasıyla ilgili şunları söyledi:

Toplam piyasa değeri bir sonraki destek seviyesindeyken, günlük RSI Mart 2020’den bu yana en düşük seviyeye ulaştı. Hisse senedi duyarlılığı da Mart 2020’den bu yana en düşük seviyede. Her şeyi söylüyor. Önümüzdeki hafta piyasalardaki tepkiyi gözlemlemek için kritik bir hafta olacak; Bitcoin ve piyasalar sadece normal bir düzeltme mi görüyor yoksa derin bir dalış mı yapacak göreceğiz

Bununla birlikte, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise Bitcoin değerindeki düşüşe rağmen, firmasının 5 milyar dolarlık BTC portföyünü satma niyetinde olmadığını söyledi.

El Salvador’un başkanı Nayib Bukele, ülkenin “sadece 15 milyon dolara 410 Bitcoin aldığını” açıkladı. Bu oldukça önemli Çünkü El salvador’un BTC’i resmi para birimi ilan ettikten sonra yaptığı en düşük fiyatlı alım bu oldu.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!