Anasayfa » Tesla elindeki Bitcoin miktarını açıkladı!
Kripto Para

Tesla elindeki Bitcoin miktarını açıkladı!

bitcoin-tesla-satısı
Tesla ne kadar Bitcoin tuttuğunu açıkladı

Bir önceki Tesla’nın kripto planı belli oldu adlı haberimizde Tesla şirketinin Bitcoin sattığından bahsetmiştik. Şimdi ise şirket satıştan sonra bünyesindeki Bitcoin miktarını açıkladı.

Tesla’nın en son Bitcoin satışı ve bulundurdukları varlıklarla ilgili yeni detaylar, pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na (SEC) gönderilen belgede gün yüzüne çıktı.

Belgeye göre bu satış Tesla’ya ikinci çeyrekte toplam 936 milyon dolar kazanç sağladı. Ayrıca Tesla ayrıca kalan varlıklarında 170 milyon dolar değer düşüklüğü kaydetti.

Dosyada, Teslanın 30 Haziran itibariyle 222 milyon dolarlık adil piyasa değerine sahip dijital varlığının bulunduğu yazıyor. Bu dijital varlıklarının hepsinin Bitcoin veya başka bir coin olup olmadığı hakkında detay belirtilmedi ama büyük çoğunun Bitcoin olduğu tahmin ediliyor.

Bitcoin satışıyla ilgili dosyada açıklanan detaylar, şirketin CFO’su Zachary Kirkhorn’un kazanç konferansı sırasında Tesla’nın Bitcoin’lerinin %75’ini “gerçekleşmiş kazanç” için sattığını söylediği zaman yaptığı yorumlara uyumlu.

Elon Musk, Tesla’nın gelecekte Bitcoin varlıklarını artırmaya kesinlikle açık olduğunu eskiden düzenlenen bir konferansta vurgulamıştı.

Tesla şirketinin, Bitcoin’in ne zaman hangi değerde aldığı veya hangi değerde sattığını hiçbir zaman kamuoyuyla paylaşmadı. Ancak çeşitli kaynaklar geçen çeyrekteki satış fiyatının 29.000 dolar olduğunu tahmin ediyor.

Tesla son bulunan belgede kendisinin ihtiyaçlarına ve piyasa ve çevresel koşullar bağlamında görüşlerinden sapmayarak herhangi bir zamanda dijital varlıklarını artırabileceğini ya da azaltabileceğini yineledi.

Tesla Bitcoin’i piyasaya göre değerleme varlığı olarak hesaba katmaması, Bitcoin değerindeki sallanmaları sadece alınıp satıldığı zaman kazançları etkilediği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!