Anasayfa » Bill Gates “Kollara çip takmak bana mantıklı gelmiyor, bunu neden yapmak isteyeyim?” 
Korona Virüs

Bill Gates “Kollara çip takmak bana mantıklı gelmiyor, bunu neden yapmak isteyeyim?” 

billgates-twitter-sorularina-yanit-verdi

Bill Gates Twitter Üzerinden Sorulara Yanıt Verdi

Twitter üzerinden kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Bill Gates “Kollara çip takmak bana mantıklı gelmiyor, bunu neden yapmak isteyeyim?” diyerek bir kez daha şaşkınlığını ifade etti.

Edinburg Uni. Med. School Prof. Devi Sridhar’ın düzenlediği soru-cevap etkinliğine katılan Gates  “Kollara çip takmak bana mantıklı gelmiyor, bunu neden yapmak isteyeyim?” diyerek cevap verdi.

Microsoft kurucu ortağı ve eski CEO’su ve Bill & Melinda Gates Vakfı’nın kurucusu Bill Gates, Twitter hesabından hakkında sıkça öne sürülen komplo teorilerine bir kez daha yanıt verdi. Pandeminin başından beri adı komplo teorileri ile anılan Bill Gates, ayrıca Omicron varyantı ve pandeminin başlangıcı ile ilgili de konuştu.

Bill Gates’ten Omicron Açıklaması

Omicron’dan daha bulaşıcı bir varyantın çıkma olasılığı varmı? sorusuna Gates, ”Daha bulaşıcı bir varyant olası değil ama bu pandemi bizi çok şaşırttı’ dedi. Omicron varyantı hakkında konuşan Gates ”yakında bu varyantın mevsimsel grip gibi tedavi edilebileceğini, en azından gelecek yıl için çok fazla bağışıklık yaratacağını” düşündüğünü açıkladı. Ancak uyarılarda da bulunan Gates’e göre diğer varyantlara göre nispeten daha hafif olsa da, hastaneler, tıbbi bakıma ihtiyaç duyan çok sayıda Omicron vakası ile dolmuş olabilir. 2022 yılında pandeminin etkisinin azalacağını ama bir süre daha aşı olmaya devam etmemizin gerekli olacağının altını çizdi.

Daha Uzun Ömürlü Aşılara İhtiyacımız Var

Bill Gates ”pandeminin sona ermesinde yardımcı olacak en büyük bilimsel atılımın daha iyi ve daha uzun ömürlü aşılar” olacağını söyledi. ”Elimizdeki aşılar ciddi hastalıkları ve ölümleri engelliyor. Ancak iki önemli şeyi kaçırıyorlar, koruma süreleri sınırlı görünüyor. Yeniden enfeksiyonu önleyen ve uzun yıllar süren aşılara ihtiyacımız var.” açıklamasında bulundu.

Korona Virüs Hakkında Ki Komplo Teorileri

Korona virüs hakkında twitterden gelen sorulara cevap veren Gates, virüsün büyük olasılıkla hayvanlardan insanlara sıçradığının altını çizdi.

Şimdiye kadar toplanan tüm verilerin bunu doğruladığını Gates, laboratuvar sızıntısı iddialarına ile ilgili ise ”İnsanlar bu konuda spekülasyon yapmaya devam edecek” dedi.

Gelecek pandemilere karşı hazırlıklı olmamamız gerektiğini yineleyen Gates, bu alanda yatırım yapılması gerektiğini belirtti.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!