Anasayfa » Koronavirüs yüzünden Cruise yolcuları seyehatte mahsur kaldı
Korona Virüs

Koronavirüs yüzünden Cruise yolcuları seyehatte mahsur kaldı

Norveç'in, Covid-19 nedeniyle Karayipler'deki gemi yolculuğunu iptal etmesinin ardından yolcular denizde mahsur kaldı.

Norveç‘in, Covid-19 nedeniyle Karayipler’deki gemi yolculuğunu iptal etmesinin ardından yolcular denizde mahsur kaldı. Gemi New York’a dönene kadar yolcular Cruise gemisinde mahsur kaldı. Bir sözcü geminin “kısa süre içinde” döneceğini söyledi ancak bir tarih vermedi.

Norveç Cruise Line adlı turizim şirket Karayip gezisini Covid-19 nedeniyle iptal etti ve yolcuları gemi New York’a dönene kadar denizde mahsur bıraktı. Norveç Gemisi 10 günlük bir yelkendeydi, ancak iptal edildi ve gemi Philipsburg, St. Martin’e demirledi.

Norveç Gemisi sözcüsü, “Gemideki herkes için güvenli bir deneyim sunmaya odaklanırken akıcı halk sağlığı ortamında gezinmeye devam ederken, Norveç Gemisi’nin şu anki Karayip deniz yolculuğunu Covid ile ilgili koşullar nedeniyle iptal etmek için zor bir karar verdik” dedi. söz konusu.

Seyehat rotasının durdurlmasının nedeni açıklanmadı

İptalin tam olarak neye yol açtığı belli değil. Sözcü, geminin “kısa süre içinde” New York’a döneceğini söyledi ancak bir tarih vermedi.

Aimee Focaraccio USA Today adlı gazetenin yazdığına göre yolcuların bir kısmı doğum günü gezisi için Pazar günü gemiye bindiğini söyledi. Ancak eğlenceli bir kutlama olması gereken şey şimdi bir “kabusa” dönüştü.

Yolculuğa katılan bir turist”Yapacak fazla bir şey olmadan arka arkaya dört deniz günü daha hayal edemiyorum” dedi ve bunu “son derece rahatsız edici” olarak nitelendirdi.

Başka bir yolcu ise”Yarın gerçekten dışarıda eğlenmek için tek güzel gün olacak ve ondan sonra içeride mahsur kalacağız. Sınırlı gösteriler, küçük kalabalıklar ve yapacak hiçbir şey yok. Üzüldüm” diye ekledi.

Başka bir gezgin Anthony Bivona, pandemi nedeniyle seyahat programında son dakika değişikliklerinin beklendiğini söyledi.

Covid nedeniyle bu kadar zor zamanlarda rezervasyon yaptığımızda, seyahat programımızda büyük olasılıkla değişiklikler olacağını hepimiz biliyorduk” dedi. “Kaydolduğumuz güzergah tam olarak bu değildi ama yine de kesinlikle harika bir yolculuk oldu.

Cruise Industry News’e göre, Gemideki tüm yolculara tam bir geri ödeme yapılacak.

Plananan turların çoğu iptal edildi

Pandemi, cruise endüstrisi için bir aksilik dalgasına neden oldu. Bu ayın başlarında, Norveç “devam eden seyahat kısıtlamaları” nedeniyle çok sayıda seferi iptal etti. Cruise seyehat şirketi, Norveç İncisi’ne yapılan 12 günlük bir gezinin de Covid-19 ile ilgili koşullar nedeniyle kısa kesildiğini söyledi.

Royal Caribbean Cruises, daha önceki bir sefere çıkan dokuz yolcunun Covid’e maruz kalmasının ardından 6 Ocak’tan ayrılacak olan Spectrum of the Seas gemi yolculuğunu da iptal etti.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, şu anda deniz yolculuğunun aşılama durumuna bakılmaksızın virüsü kapma ve yayma riski taşıdığı konusunda uyardı. Norveç Gemisinin iptaliyle Norveç’de COVID-19 nedeniyle iptal edilen 12. sefer oldu, bu Norveç cruise filo serferlerinin yarısından fazlasını oluşturuyor.

Yazar Hakkında

İnci Güleç

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!